BLOGI

Laupäev, 31. juuli

Sooja päikese all, Abja Gümnaasiumi hoovis manööverdavad autod, sagivad inimesed, edasi-tagasi, madratsid, kohvrid ja spordikotid näpus. Midagi põnevat toimub… Soome-Ugri Kultuuripealinn 2021? Ei… Error Tantsukooli suvelaager on saanud avapaugu! Lapsed ja noored on rõõmsasti kokku tulnud, et järgnevad 6 päeva üheskoos tantsimist nautida. Olles teineteisega tasapisi tutvunud, ja lausa kaks treeningut ära teinud, õhtu lõpuks kogunesime staadionil. Seal juhendas treener Marlene sisse õhtuste ürituste programmi, sportmängud tõstsid südamelöögisagedust ja nii mõnelgi paistis higipiisk otsa ees. Kõlas ka kilkeid ja naerupahvakuid. Tänaseks öörahuks oleme kõik rammestusest siruli, puhkame nüüd, et homme jälle uue hooga alustada.

 

Pühapäev, 1. august

Laagri teine päev veel väsimuse märke ei näita. Ikka stiilis söök-trenn-puhkus, ja siis hoolsad ettevalmistused tänaseks põnevaks õhtuseks ürituseks. Lisaks meie armsatele tantsukooli treeneritele liitus meie laagriga täna Liisa Laine, kes õpetab laagri vanematele gruppidele jazz-kava. Täna oleme tänulikud Abja Gümnaasiumi rohkete ruumivõimaluste eest, igaks trenniks leidub paras nurgake. Meie kasutada on suur spordisaal, võimla, aeroobikasaal, aula, isegi jõusaal ning boonusena leidsid meie leidlikud treenerid keldrist veel ühe peeglitega saali. Täna õhtul täitus aula muusika, tantsu ja naeruga, sest lavale tuli Su Nägu Kõlab Tuttavalt. Meie lapsed ja noored kehastusid nii kodu-, kui ka välismaisteks artistideks, Nublust Dua Lipani. Ei tea, kas otsust mõjutasid eilsed telefonikõned vanematele, aga kohtunike südamed võitis tiim Ice Cream looga “Helista mulle mobiilile.” Nüüd puhkama, homme jälle!

 

 

 

 

 

 

 

Esmaspäev, 2. august

Laagri kolmandale päevale hoog sisse hüpatud hommikusirutusega, on aeg jälle teha trenni. Ikka kolm korda päevas, meie armsate treenerite käe all. Täna liitus laagriga üliandekas Kelly Kasjanenko, kes õpetab meie noortele tänavatantsu kompasid. Veel võeti täna ette ühine teekond poodi. Abja kauplus täitus lastega nõnda, et kassapidajad said ette kujutada, et elavad suurlinnas. Lapsed käisid ka ujumas, kuigi tõsi ta on, et vesi tundub peale selle suve kuumust praeguste ilmadega natukene jahedavõitu… Nii jõudsidki end tervenisti vette kasta vaid julgemad. Tänaseks õhtuseks ürituseks oli Tantsulahing, kus tantsijad said demonstreerida oma improviseerimis- ja esinemisoskust ning mitmekülgsust. Võisteldi kolmes erinevas vanuseastmes, ja kuigi võidukohti kuulutati traditsiooniliselt välja igas neist kolm, siis saab öelda, et täna kohe kindlasti võitis tants. Ja märkamatult ongi kätte jõudnud öörahu, uni on meil kõigil magus. Homseni!

 

 

 

 

 

 

 

Teisipäev, 3. august

Kes teab, mitmes laagri päev juba on? Meie küll ei tea, sest laagrielu on meie uus reaalsus. Kuigi päevakavad on iga päev üsna sarnased, siis ükski päev ei ole teise nägu. Ikka uued trennid, uued huvid, uued mured, uued võidud, uued söögid. Põnevus ei lõpe otsa. Täna oleme küll Abja Gümnaasiumi kokkadele tänulikud, et nad meile nii maitsvat toitu valmistavad, ja seda iga päev! Laagriliste seas oli täna ka lausa kaks sünnipäevalast, noored 3 rühmast Mial ja treener Liisal. Õnned kallistasime neile sisse ja sünnipäeva laulu laulsime ka. Tänasel õhtusel üritusel tegid laagrilised tutvust kohaspetsiifilise tantsuga, toimus tantsuline orienteerumine. Gruppidesse jaotunud lapsed ja noored otsisid linna pealt üles kaardile märgitud punktid. Igas punktis tuli lavastada üks lühike tantsuvideo. Nii valmisid õhtu jooksul 6 omapärast üles filmitud tantsulist teekonda Abja-Paluojas. Rõõmustame meie tantsulaste lõputu loovuse ja innukuse üle! Kui öörahu oli laagritubadesse saabunud, siis treenerite tuba oli veel salapäraselt valge ja sahinat ning tegutsemist täis. Ja nii oligi, et kell 1:30 löödi tubades tuled põlema, kõik aeti vooditest välja ja toimus õhtuse ürituse unesegane versioon: maastikumäng taskulampide valgel. Kuigi unetunnid jäävad tavapärasest vähemaks sel ööl, alustame homme uue hooga!

 

Kolmapäev, 4. august

Eelviimane päev laagris, küll aeg ikka alles lendab, kui on lõbus! Täna tegime veel kõvasti trenni-trenni-trenni. Ja muidugi ikka saime puhata ja mängida ka. Lisaks trennidele toimus täna ja ka esmaspäeval Punase Risti koolitus. Õppisime üht-teist esmaabi kohta. Koolitaja tõi nii elavaid näiteid, et nii mõnelgi läks nägu natukene valgeks. Puhkuse ja mängu valdkonnas on see aasta laagris olnud üks ääretult äge asi. Nimelt on Abja Spordi- ja Tervisekeskuses väike spaa. Kõik laagris osalised said üheks korraks prii pääsme: ujuti basseinis, käidi mullivannis, auru ja soolasaunas ning läbi õue iglusaunas. Milline luksus! Tänasel õhtusel üritusel vaatasime üle eilsed videolavastused, toimus Error Tantsukooli videkoolituse süvaõppe raames valminud tantsufilmide esilinastus ning seejärel vaatasime koos kogu tantsuperega multifilmi “Baleriin.”

 

Neljapäev, 5. august

Ja ongi meie laagri viimane päev! Millised emotsioonid! Täna siis pakkisime asju, valmistusime lõpukontserdiks ja siis juba esinesimegi oma vanematele. Täiesti uskumatu, et laager ongi selleks aastaks läbi. Teeme suure kummarduse kõikidele treeneritele ja külalisõpetajatele, Abja Gümnaasiumi ning Abja Spordi- ja Tervisekeskuse töötajatele. Meie siinviibimine oli väga meeldiv! Täname teid, armsad lapsevanemad, et oma lapsed meile ikka laagrisse toote ja muidugi täname kõiki neid lapsi ja noori, kes meie laagri nii toredaks tegid! Kellega linnalaagrites ei kohtu, näeme sügisel!