Helen KalbergJuhatuse liige, treener

Tel: 51 33 929, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Jiri Pokorny (CZ), Yaniv Abraham (IL), Erika Silgoner (ITA), Matt Cady (USA), Les Twins (FRA), Marissa Osato (US), Lyle Beniga, Kenzo Alvares, Lando Wilkins (US), Kapela Marna (FRA), Laure Courtellemont, Kaelynn Harris (US), Ian Eastwood (US), Paradox (US), EZ Twins (SLO), Stephen Aspinall (UK), Vicky Cercek (SLO), Erica Sobol (USA), Stephanie Townsend (UK), Patrick Chen (USA), Nancy Stark Smith, Brendan McCall (USA), Julie Spiesser (FRA), Laura Edwards (USA), Tony Testa (USA), Martin Jonsson (SWE), aga ka Carmel ja Krista Köster, Julia Kashkovskaja, Jüri Nael, Marika Aidla, Janek Savolainen, Mare Tomingas ning mitmed teised tunnustatud Eesti tantsuõpetajad. 

Tantsimise kõrvalt on omandatud 4-aastane TÜ bakalaureusekraad sotsioloogias ja pooleli on ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistriõpingud.

Minu lugu: Tantsimisega alustasin 4 aastaselt Just Tantsukoolis. Peale pisut konarlikku algust õnnestus minusse tantsupisik kinnistada kogu eluks. Lisaks kaasaegsele tantsule ja jazzile olen oma enam kui 30-aastase tantsijakogemuse juures kokku puutunud veel show- ja estraaditantsuga, mitmesuguste erinevate tänavatantsustiilide ning TÜ koondises ka rühmvõimlemisega. Mulle kui treenerile ja koreograafile on kindlasti väga palju abiks olnud Karlova Gümnaasiumis omandatud muusikaharidus.

Treenerikogemust on mul praeguseks 20 aastat, neist 18 juhtides Error Tantsukooli erinevaid rühmasid. Tean omast käest, et hea tantsija eelduseks on eelkõige laiapõhjaline tantsuharidus, võime kiirelt õppida, pöörata tähelepanu detailidele ning oskus adapteeruda väga mitmete erinevate stiilidega. Just neid kogemusi ja teadmisi püüan edasi anda ka meie tantsukooli õpilastele.

Merli Juhatuse liige, treener

Tel: 56 649 250, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Nancy Stark Smith, Mike Vargas, Katarina Eriksson (SWE), Sylvia Scheidl(GER), Brendan McCall (USA), Gaudre Kazlauskaite (LIT), Regimantas Ivickas (LIT), Viki Cercek (SLO), Miri Link (GER), Yeya (SWE), Julia Spiesser (FRA), Laura Edwards (USA), Tony Testa (USA), Erica Sobol (USA), Matt Cady (USA), Yaniv Abraham (IL) ja palju toredaid Eesti koreograafe ja tantsuõpetajaid: Janek Savolainen, Karl Saks, Teet Kask, Krista Köster, Jüri Nael, Kaarel Väli, Kristin Pukka ja Jane Raidma.

Lisaks tantsulisele taustale oman TÜ magistrikraadi sotsiaaltöös ja bakalaureuse kraadi juuras.

Minu lugu: Alustasin tantsimisega 6-aastaselt kodu lähedal rühmas, kus tegelesime erinevate tantsustiilidega. 15-aastaselt liitusin  Tallinnas Let`s Dance Studioga, kus olin neli aastat esinemisrühma koosseisus. 1999-2000 kuulusin TÜ sportrühma esinemisgruppi.

Treenerikogemust on mul praeguseks juba 16 aastat. 2002. aastal omandasin EEVL treeneri litsentsi. Oleme stuudioga aktiivselt osa võtnud erinevatest festivalidest (Bulgaaria, Leedu, Itaalia, Soome, Poola), mis on andnud väga hea ülevaate ka mujal maailmas toimuvast. Ei ole olemas nõrka tantsijat, on vaid treeneri suutmatus tantsijast parim esile tuua. Seega kõige suurem väljakutse on panna rühm töötama ühise eesmärgi nimel ning luua tantsijatega omapäraseid tantsunumbreid. Suurimaks saavutuseks pean Error Tantsukooli loomist, kuna võimekad tantsijad peavad olema mitmekülgsed ning suutma sünteesida omavahel erinevaid tantsutehnikaid.

JekaterinaTreener (Poisid 1, Poisid 2, Poisid 3, Noored 1), tantsukooli administraator

Tel: 58 545 220, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Jamie Jackson (USA), Viki Cercek (SLO), Yaniv Abraham (IL), Matt Cady (USA), Stephen Aspinall (UK), Stephanie Townsend (UK), Julia Spiesser (FRA), Erica Sobol (USA), Eduard Tido (EST), Krista ja Carmel Kösteri (EST), Jekaterina Minkova (EST), Regimantas Ivickase (LIT), Julia Kashkovskaja (EST), Marika Aidla (EST), Gaudre Kazlauskaite (LIT). Salah (FRA), Les twins (FRA), Brian Friedman (USA), Lando Wilkins (USA), Pat Cruz (USA), Willdabeast Adams (USA), Kyle Hanagami (USA), Koharu Sugawara (JPN), Kenzo Alvares (NED) Laure Courtellemont (FRA), Jonte' Moaning (USA/JPN) Daniel Jerome (USA), Marissa Osato (USA) Eztwins (SLO).

Minu lugu: Alustasin tantsuteekonda 2002. aastal, mil liitusin tantsustuudioga "Stiil". Stuudio põhirõhk on küll võistlustantsul, aga seal omandasin ka esimesed üldised põhitõed. Nagu võistlustantsus tihti juhtub, tuli partneri tõttu mõne aja möödudes klubi vahetada ning 3 aastat hiljem sobiva partneri puudumisel võistlustantsust sootuks loobuda. Soov tantsuga jätkata viis mind 2006. aastal Error Tantsukooli. Sellest ajast alates olen Errorile truuks jäänud. Hetkel tantsin stuudio eliitrühmas ja ühtlasi annan neljandat aastat trenne ka noorematele vanuserühmadele nii Nooretekeskuses kui Descartes'i Lütseumis. Olen peamiselt keskendunud show- ja tänavatantsule ja püüan ennast koduste ja välismaiste tantsuõpetajate juures koolitada nii palju kui võimalik.

Leian, et on hea olla ühtaegu nii tantsija kui treener, sest pidev võistlemine annab võimaluse näha, mida teevad konkurendid ning käia aja ja trendidega hästi kaasas. Samuti on ennast palju lihtsam vaadata tantsija seisukohast.

AlarTreener (Poisid 1, Poisid 2, Poisid 3)

Tantsukoolitus: Olen lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsupedagoogika eriala. Valdavalt kaasaegsele tantsule suunatud õpingud Viljandis on väga mõnusasti tasakaalustanud minu peamist hobi - breiktantsu. Lisaks väga paljudele õpingute raames võetud kursustele olen omandanud "Žongleerimise ja akrobaatika" täiendkoolituse Marco Bonissimo juhendamisel ja "Liikumistundide läbiviimise metoodika Alexanderi tehnika printsiibil" Glenna Batsoni käe all. Sellest aastast olen ülemaailmse tantsutrupi Original Skills liige.

Minu lugu: Tantsuga alustasin tegelikult alles 16-aastaselt, liitudes Võrumaa Tantsukooli (endise nimega Variatsioonid) tantsijate ridadega. Olles esialgu kokku puutunud rohkem show-, estraadi- ja vabatantsuga, tekkis peagi sügavam huvi hoopis tänavatantsu ja breigi vastu.  Nii otsustasime aastal 2005 luua breigitrupi Easy Legs Crew, millega oleme aastate jooksul võistelnud nii siin- kui sealpool piiri ja toonud koju ka mitmeid pjedestaalikohti. Õpingud Viljandi Kultuuriakadeemias on mul võimaldanud tantsijana osaleda arvukates üliõpilastöödes ja projektides, sealhulgas erinevad suvelavastused, mitmete koreograafide minilavastused, esinemised Tallinna T.R.E.F.F Festivalil, Gaudeamuse Festivalil Leedus, Kadrioru Pargi valgusshowl „Valgus kõnnib Kadriorus“ ja paljudes teistes põnevates projektides. Lisaks olen viimastel aastatel olnud kaaslavastajana mitmetes etendustes ja projektides. (Nt. Maire Udrase poolt korraldatud kevadkontsert ja sügisetendused, Saksamaal "Radioactivity" noortevahetuse käigus valminud performance art stiilis vabaõhuetendus.)

Tantsuõpetajana olen töötanud alates 2010. Aastast. Need 4 aastat on mulle pakkunud tõeliselt mitmekülgset õpetajakogemust – olen õpetanud tänavatantsu, breiki, üldist kehalist treeningut ja kaasaegset tantsu väga erinevas vanuses lastele alates päris pisikestest kuni keskkoolini välja. Breik ja tänavatants on jäänud mulle hingelähedaseks tänase päevani ja nii püüan jõudumööda nii Tartus kui Võrus seda kultuuri edasi arendada.

MarianneTreener (Noored 4, ettevalmistusrühmad, ballett)

Tantsukoolitus: Tallinna Balletikool

Minu lugu: (varsti uueneb)

LiisaTreener (Noored 3, Lapsed 2, ettevalmistusrühmad)

Tantsukoolitus: Erika Silgoner (ITA), Stephen Aspinall (UK), Julia Spiesser (FRA), Martin Jonsson (SWE), Evelyn Tuul ( EST), Nika Bolčič (SLO), Monika Veselčić(SLO), Julia Koneva( EST), Eliisa Lott (EST), Teo E. Tido (EST)

Minu lugu: Tants on minu elus suur osa juba väga-väga pikka aega. Alustasin oma tantsuteed juba lasteaias, kui ühinesin seal tegutseva võimlemisrühmaga. Olen vist igavesti tänulik emale, et ta mu sinna tiris, sest sealt saadud tantsupisik pole siiani vaibunud. Sealt saadud innustus viis edasi tantsustuudiosse Carol, kus tantsisin kuni koolini. Astudes 1.klassi ühinesin tantsustuudioga Tokra. Seal tantsisin päris mitu aastat. Lõpuks tundus, et see pole minu jaoks ja see tee jäi katki. Pärast seda tekkis tantsimisse paus, mil tegelesin lauatennisega. Õnneks kuulsin Error Tantsukoolist. Ma sain kohe aru, et tasub proovida. Astast 2009 olen tantsinud Erroris ja mul on selle üle siiralt hea meel. Alustasin noorterühmas, edasi tuli eliitrühm ja sellest aastast juba täiskasvanute esinemisgrupp. Vahel on täitsa naljakas mõelda selle protsessi üle. Errorist saadud mitmekülgsed kogemused erinevates stiilides ja erinevate treenerite-koreograafide käe all on andnud mulle aimu, et meie keha on kõikvõimas - kehaga saab öelda nii palju.

Minu jaoks on tants iseenda avastamine koos oma nõrkuste ja tugevustega. Hea tantsija ja koreograaf on see, kes suudab muusikast ja koreograafiast kokku luua maagia.

 

 

RichardNooremtreener (Poisid 4)

Tantsukoolitus: (varsti uueneb)

Minu lugu: (varsti uueneb)

MarcosNooremtreener (Poisid 5)

Tantsukoolitus: (varsti uueneb)

Minu lugu: (varsti uueneb)

HannelaTreener (yogafunc)

Minu lugu: Sport ja liikumine on minuga olnud pidevalt kaasas, olles huvilise ja harrastajana katsetanud mitmeid erinevaid spordialasid. Oma tegemistes olen ma meeskonnamängija, mistõttu on mulle alati meeldinud ja sobinud rohkem need alad, kus on seltskond ümber ja energiast pakatav treener ees. Sellel põhjusel olin ma üsna sage spordiklubi külastaja, katsetades erinevaid stiile ja otsides seda õiget, mis teeb mu hingele pai.

Harrastajana olen tegelenud 6.aastat erinevate joogastiilidega, millest viimased 3 aastat on minu südames olnud yogafunc. Yogafunci juures võlub mind sellest saadav hea energia, mõnusalt valutavad lihased ja mõtetest/pingetest vaba pea.

2016. aastal võtsin julguse kokku ja omandasin yogafunc instruktori õigused. 2017. aasta algusest olen andnud yogafunc treeninguid grupile. Iga treeninguga kasvav enesekindlus on andnud mulle jõudu ja motivatsiooni liikuda edasi, et viia func ning hea emotsioon paljude teiste treenijateni.

JaanaTreener (Just Dance!)

Tantsukoolitus: Einar Lints, Karl Saks, Madli Teller, Evelyn Tuul, Eneli Raud, Eliisa Sirelpuu, Kaarel Väli, samuti on olnud rõõm osaleda mitmetes töötubades Hiiumaa Tantsufestivali raames (nt Raido Mägi, Rene ja Krista Köster, Ruben Roos jt), Rūta Ronja Pakalne (LAT). Erika Silgoner (ITA), Martin Jonsson (SWE), Tomas Araškevičius (LTU), Aleta Thompson (UK), Cid Pearlman (USA), Kristin Pukka (EST) jt.

Minu lugu: Olen tantsinud läbi elu. Väikese tüdrukuna alustasin võistlustantsuga, millest varsti sai showtants ja põhikoolis leidsin enda jaoks kaasaegse tantsu. Ülikooli astudes kolisin Tartusse, kus esialgu otsisin kõikvõimalikke variante, et lihtsalt tantsida. Avastasin enda jaoks Madli Telleri eestvedamisel toimunud nädalalõpu tantsumaratonid, kus lisaks kaasaegsele tantsule puutusin esimest korda ka klassikalise ja jazztantsuga. Seejärel õppisin aastaid kaasaegset tantsu Karl Saksa juhendamisel. Soov tantsida veel ja veel tõi mind lõpuks ka Error Tantsukooli, kus olen tantsinud alates 2012. aastast. Lühikest aega Tallinnas elades (taas)avastasin enda jaoks ka show-, hip-hop ja house tantsu. Praeguseks peangi enda jaoks oluliseks katsetada ja arendada end erinevates tantsustiilides. Mulle ei meeldi mõelda tantsust kui trennist, sest see on nii palju enamat – võimalus anda endast kõik nii emotsionaalselt kui füüsiliselt.

 

KadriTreener (täiskasvanute hobigrupp, hetkel lapsehoolduspuhkusel)

Kadri õpetab: tantsuline algõpe lastele, klassika, improvisatsioon, kontaktimprovisatsiooni algõpe, kaasaegne tants, contemporary jazz

Tel: 53 485 924, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Oma tantsuhariduse põhja sain Error Tantsukoolist ja erinevatelt eesti tantsuõpetajatelt. Enim on minu liikumist mõjutanud Evelyn Tuul (Limoni tehnika), Karl Saks (kaasaegne tants), Helen Kalberg (jazz- ja show-tants) ja Merli Laur (loovtants ja show-tants). Olen end täiendanud erinevates töötubades ja festivalidel siin- ja sealpool riigipiiri: NoTaFel Viljandis, Hiiumaa tantsufestivalil, Spring Dance Campil Tartus,  Mediterraneo Dance Festivalil Itaalias ja Fairplayl Poolas. Välistreeneritest on minusse kõige sügavama jälje jätnud Erika Silgoner (kaasaegne tants), Bruno Caverna (play-fight), Yaniv Abraham (Gaga), Edivaldo Ernesto (depth movement), Ima Iduozee (põrandatehnika) ja kontaktimprovisatsiooni õpetajad Julija Melnik ning Marina Konovalova. Tantsutrennide kõrvalt käin dünaamilise jooga ja klassikalise pilatese trennides ning jõudu-mööda kontaktimprovisatsiooni päevakutel.


Minu lugu:  Tantsu juurde jõudsin alles tudengina, kui liitusin Error Stuudioga (nüüdne Error Tantsukool). Lapsena kuulus mu süda võimlemisele. Pärast 8 aastat tõsiseid treeninguid sai see lummus otsa ja otsustasin oma koolist ja laulukoorist üle jäänud energia suunata mujale: näiteringi. Miskit jäi aga puudu ka näitlemises ja oma otsingutega jõudsin lõpuks tantsuni. Tantsijana võlub mind tantsu juures selle nõudlikkus: terviklik keha, meele ja hinge koostöö. See on väljakutse. See on kohalolek. See on võimalus end tundma õppida ja teistpidi võtta rolle, milleks elu ise ei anna võimalust. Vaatajana vaimustab mind tantsu terviklikkusest tulenev väljendusrikkus ja väljendussügavus – tants puudutab mind nagu ei ükski teine kunstivorm.


Trennides, mida olen andnud aastast 2007, on minu jaoks oluline, et tantsija leiaks tantsust iseenda ning õpiks ka oma mugavustsoonist välja tulema ja piire nihutama. Oma trennid püüan hoida vaheldusrikkad, pöörates tähelepanu nii kehatunnetuse, jõu, vastupidavuse, tasakaalu, tehnika, loovuse ning esinemisoskuste arendamisele, mille väljendusulatus on tegelikult lõputu. 

MeriliTreener

Merili õpetab: tantsuline ettevalmistus, show

 

Pisipiltide galerii