MerliJuhatuse liige, treener

Merli õpetab: improvisatsioon, moderntants, üldfüüsiline treening

Tel: 56 649 250, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Nancy Stark Smith, Mike Vargas, Katarina Eriksson (SWE), Sylvia Scheidl(GER), Brendan McCall (USA), Gaudre Kazlauskaite (LIT), Regimantas Ivickas (LIT), Viki Cercek (SLO), Miri Link (GER), Yeya (SWE), Julia Spiesser (FRA), Laura Edwards (USA), Tony Testa (USA), Erica Sobol (USA), Matt Cady (USA), Yaniv Abraham (IL) ja palju toredaid Eesti koreograafe ja tantsuõpetajaid: Janek Savolainen, Karl Saks, Teet Kask, Krista Köster, Jüri Nael, Kaarel Väli, Kristin Pukka ja Jane Raidma.

Lisaks tantsulisele taustale oman TÜ magistrikraadi sotsiaaltöös.

Minu lugu: Alustasin tantsimisega 6-aastaselt kodu lähedal rühmas, kus tegelesime erinevate tantsustiilidega. 15-aastaselt liitusin  Tallinnas Let`s Dance Studioga, kus olin neli aastat esinemisrühma koosseisus. 1999-2000 kuulusin TÜ sportrühma esinemisgruppi.

Treenerikogemust on mul praeguseks juba 16 aastat. 2002. aastal omandasin EEVL treeneri litsentsi. Oleme stuudioga aktiivselt osa võtnud erinevatest festivalidest (Bulgaaria, Leedu, Itaalia, Soome, Poola), mis on andnud väga hea ülevaate ka mujal maailmas toimuvast. Ei ole olemas nõrka tantsijat, on vaid treeneri suutmatus tantsijast parim esile tuua. Seega kõige suurem väljakutse on panna rühm töötama ühise eesmärgi nimel ning luua tantsijatega omapäraseid tantsunumbreid. Suurimaks saavutuseks pean Error Tantsukooli loomist, kuna võimekad tantsijad peavad olema mitmekülgsed ning suutma sünteesida omavahel erinevaid tantsutehnikaid.

HelenJuhatuse liige, treener

Helen õpetab: jazztants, kompositsioon, improvisatsioon

Tel: 51 33 929, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Jiri Pokorny (CZ), Yaniv Abraham (IL), Erika Silgoner (ITA), Matt Cady (USA), Les Twins (FRA), Marissa Osato (US), Lyle Beniga, Kenzo Alvares, Lando Wilkins (US), Kapela Marna (FRA), Laure Courtellemont, Kaelynn Harris (US), Ian Eastwood (US), Paradox (US), EZ Twins (SLO), Stephen Aspinall (UK), Vicky Cercek (SLO), Erica Sobol (USA), Stephanie Townsend (UK), Patrick Chen (USA), Nancy Stark Smith, Brendan McCall (USA), Julie Spiesser (FRA), Laura Edwards (USA), Tony Testa (USA), Martin Jonsson (SWE), aga ka Carmel ja Krista Köster, Julia Kashkovskaja, Jüri Nael, Marika Aidla, Janek Savolainen, Mare Tomingas ning mitmed teised tunnustatud Eesti tantsuõpetajad. 

Tantsimise kõrvalt on omandatud 4-aastane TÜ bakalaureusekraad sotsioloogias ja pooleli on TLÜ organisatsioonikäitumise magistriõpingud.

Minu lugu: Tantsimisega alustasin 4 aastaselt Just Tantsukoolis. Peale pisut konarlikku algust õnnestus minusse tantsupisik kinnistada kogu eluks. Lisaks kaasaegsele tantsule ja jazzile olen oma enam kui 30-aastase tantsijakogemuse juures kokku puutunud veel show- ja estraaditantsuga, mitmesuguste erinevate tänavatantsustiilide ning TÜ koondises ka rühmvõimlemisega. Mulle kui treenerile ja koreograafile on kindlasti väga palju abiks olnud Karlova Gümnaasiumis omandatud muusikaharidus.

Treenerikogemust on mul praeguseks 19 aastat, neist 16 juhtides Error Tantsukooli erinevaid rühmasid. Tean omast käest, et hea tantsija eelduseks on eelkõige laiapõhjaline tantsuharidus, võime kiirelt õppida, pöörata tähelepanu detailidele ning oskus adapteeruda väga mitmete erinevate stiilidega. Just neid kogemusi ja teadmisi püüan edasi anda ka meie tantsukooli õpilastele.

KatjaTreener, tantsukooli administraator

Katja õpetab: tantsuline algõpe lastele, tänavatantsu tehnikad

Tel: 58 545 220, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Jamie Jackson (USA), Viki Cercek (SLO), Yaniv Abraham (IL), Matt Cady (USA), Stephen Aspinall (UK), Stephanie Townsend (UK), Julia Spiesser (FRA), Erica Sobol (USA), Eduard Tido (EST), Krista ja Carmel Kösteri (EST), Jekaterina Minkova (EST), Regimantas Ivickase (LIT), Julia Kashkovskaja (EST), Marika Aidla (EST), Gaudre Kazlauskaite (LIT). Salah (FRA), Les twins (FRA), Brian Friedman (USA), Lando Wilkins (USA), Pat Cruz (USA), Willdabeast Adams (USA), Kyle Hanagami (USA), Koharu Sugawara (JPN), Kenzo Alvares (NED) Laure Courtellemont (FRA), Jonte' Moaning (USA/JPN) Daniel Jerome (USA), Marissa Osato (USA) Eztwins (SLO).

Minu lugu: Alustasin tantsuteekonda 2002. aastal, mil liitusin tantsustuudioga "Stiil". Stuudio põhirõhk on küll võistlustantsul, aga seal omandasin ka esimesed üldised põhitõed. Nagu võistlustantsus tihti juhtub, tuli partneri tõttu mõne aja möödudes klubi vahetada ning 3 aastat hiljem sobiva partneri puudumisel võistlustantsust sootuks loobuda. Soov tantsuga jätkata viis mind 2006. aastal Error Tantsukooli. Sellest ajast alates olen Errorile truuks jäänud. Hetkel tantsin stuudio eliitrühmas ja ühtlasi annan neljandat aastat trenne ka noorematele vanuserühmadele nii Nooretekeskuses kui Descartes'i Lütseumis. Olen peamiselt keskendunud show- ja tänavatantsule ja püüan ennast koduste ja välismaiste tantsuõpetajate juures koolitada nii palju kui võimalik.

Leian, et on hea olla ühtaegu nii tantsija kui treener, sest pidev võistlemine annab võimaluse näha, mida teevad konkurendid ning käia aja ja trendidega hästi kaasas. Samuti on ennast palju lihtsam vaadata tantsija seisukohast.

KadriTreener

Kadri õpetab: tantsuline algõpe lastele, klassika, improvisatsioon, kontaktimprovisatsiooni algõpe, kaasaegne tants, contemporary jazz

Tel: 53 485 924, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Oma tantsuhariduse põhja sain Error Tantsukoolist ja erinevatelt eesti tantsuõpetajatelt. Enim on minu liikumist mõjutanud Evelyn Tuul (Limoni tehnika), Karl Saks (kaasaegne tants), Helen Kalberg (jazz- ja show-tants) ja Merli Laur (loovtants ja show-tants). Olen end täiendanud erinevates töötubades ja festivalidel siin- ja sealpool riigipiiri: NoTaFel Viljandis, Hiiumaa tantsufestivalil, Spring Dance Campil Tartus,  Mediterraneo Dance Festivalil Itaalias ja Fairplayl Poolas. Välistreeneritest on minusse kõige sügavama jälje jätnud Erika Silgoner (kaasaegne tants), Bruno Caverna (play-fight), Yaniv Abraham (Gaga), Edivaldo Ernesto (depth movement), Ima Iduozee (põrandatehnika) ja kontaktimprovisatsiooni õpetajad Julija Melnik ning Marina Konovalova. Tantsutrennide kõrvalt käin dünaamilise jooga ja klassikalise pilatese trennides ning jõudu-mööda kontaktimprovisatsiooni päevakutel.


Minu lugu:  Tantsu juurde jõudsin alles tudengina, kui liitusin Error Stuudioga (nüüdne Error Tantsukool). Lapsena kuulus mu süda võimlemisele. Pärast 8 aastat tõsiseid treeninguid sai see lummus otsa ja otsustasin oma koolist ja laulukoorist üle jäänud energia suunata mujale: näiteringi. Miskit jäi aga puudu ka näitlemises ja oma otsingutega jõudsin lõpuks tantsuni. Tantsijana võlub mind tantsu juures selle nõudlikkus: terviklik keha, meele ja hinge koostöö. See on väljakutse. See on kohalolek. See on võimalus end tundma õppida ja teistpidi võtta rolle, milleks elu ise ei anna võimalust. Vaatajana vaimustab mind tantsu terviklikkusest tulenev väljendusrikkus ja väljendussügavus – tants puudutab mind nagu ei ükski teine kunstivorm.


Trennides, mida olen andnud aastast 2007, on minu jaoks oluline, et tantsija leiaks tantsust iseenda ning õpiks ka oma mugavustsoonist välja tulema ja piire nihutama. Oma trennid püüan hoida vaheldusrikkad, pöörates tähelepanu nii kehatunnetuse, jõu, vastupidavuse, tasakaalu, tehnika, loovuse ning esinemisoskuste arendamisele, mille väljendusulatus on tegelikult lõputu. 

Alar Treener

Alar õpetab kõike, mida üks hea meessoost tantsija oskama peaks: breiki, tänavatantsu, kaasaegse tantsu tehnikaid, klassikat jpm.

Tantsukoolitus: Olen lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsupedagoogika eriala. Valdavalt kaasaegsele tantsule suunatud õpingud Viljandis on väga mõnusasti tasakaalustanud minu peamist hobi - breiktantsu. Lisaks väga paljudele õpingute raames võetud kursustele olen omandanud "Žongleerimise ja akrobaatika" täiendkoolituse Marco Bonissimo juhendamisel ja "Liikumistundide läbiviimise metoodika Alexanderi tehnika printsiibil" Glenna Batsoni käe all. Sellest aastast olen ülemaailmse tantsutrupi Original Skills liige.

  Minu lugu: Tantsuga alustasin tegelikult alles 16-aastaselt, liitudes Võrumaa Tantsukooli (endise nimega Variatsioonid) tantsijate ridadega. Olles esialgu kokku puutunud rohkem show-, estraadi- ja vabatantsuga, tekkis peagi sügavam huvi hoopis tänavatantsu ja breigi vastu.  Nii otsustasime aastal 2005 luua breigitrupi Easy Legs Crew, millega oleme aastate jooksul võistelnud nii siin- kui sealpool piiri ja toonud koju ka mitmeid pjedestaalikohti. Õpingud Viljandi Kultuuriakadeemias on mul võimaldanud tantsijana osaleda arvukates üliõpilastöödes ja projektides, sealhulgas erinevad suvelavastused, mitmete koreograafide minilavastused, esinemised Tallinna T.R.E.F.F Festivalil, Gaudeamuse Festivalil Leedus, Kadrioru Pargi valgusshowl „Valgus kõnnib Kadriorus“ ja paljudes teistes põnevates projektides. Lisaks olen viimastel aastatel olnud kaaslavastajana mitmetes etendustes ja projektides. (Nt. Maire Udrase poolt korraldatud kevadkontsert ja sügisetendused, Saksamaal "Radioactivity" noortevahetuse käigus valminud performance art stiilis vabaõhuetendus.)

Tantsuõpetajana olen töötanud alates 2010. Aastast. Need 4 aastat on mulle pakkunud tõeliselt mitmekülgset õpetajakogemust – olen õpetanud tänavatantsu, breiki, üldist kehalist treeningut ja kaasaegset tantsu väga erinevas vanuses lastele alates päris pisikestest kuni keskkoolini välja. Breik ja tänavatants on jäänud mulle hingelähedaseks tänase päevani ja nii püüan jõudumööda nii Tartus kui Võrus seda kultuuri edasi arendada.

LiisaTreener

Liisa õpetab: tantsutehnikate baasteadmised lasterühmale, jazztants

Tantsukoolitus: Erika Silgoner (ITA), Stephen Aspinall (UK), Julia Spiesser (FRA), Martin Jonsson (SWE), Evelyn Tuul ( EST), Nika Bolčič (SLO), Monika Veselčić(SLO), Julia Koneva( EST), Eliisa Lott (EST), Teo E. Tido (EST)

Minu lugu: Tants on minu elus suur osa juba väga-väga pikka aega. Alustasin oma tantsuteed juba lasteaias, kui ühinesin seal tegutseva võimlemisrühmaga. Olen vist igavesti tänulik emale, et ta mu sinna tiris, sest sealt saadud tantsupisik pole siiani vaibunud. Sealt saadud innustus viis edasi tantsustuudiosse Carol, kus tantsisin kuni koolini. Astudes 1.klassi ühinesin tantsustuudioga Tokra. Seal tantsisin päris mitu aastat. Lõpuks tundus, et see pole minu jaoks ja see tee jäi katki. Pärast seda tekkis tantsimisse paus, mil tegelesin lauatennisega. Õnneks kuulsin Error Tantsukoolist. Ma sain kohe aru, et tasub proovida. Astast 2009 olen tantsinud Erroris ja mul on selle üle siiralt hea meel. Alustasin noorterühmas, edasi tuli eliitrühm ja sellest aastast juba täiskasvanute esinemisgrupp. Vahel on täitsa naljakas mõelda selle protsessi üle. Errorist saadud mitmekülgsed kogemused erinevates stiilides ja erinevate treenerite-koreograafide käe all on andnud mulle aimu, et meie keha on kõikvõimas - kehaga saab öelda nii palju.

Minu jaoks on tants iseenda avastamine koos oma nõrkuste ja tugevustega. Hea tantsija ja koreograaf on see, kes suudab muusikast ja koreograafiast kokku luua maagia.

 

 

BrigitteTreener

Brigitte õpetab: üldfüüsiline ettevalmistus, show, jazz

Minu lugu: Tee, mis on mind tantsimiseni toonud, algas minu jaoks 4-aastaselt iluvõimlemisega. Treenisin ja võistlesin intensiivselt kuni 17. eluaastani, viimased kaks aatat tegelesin ja võistlesin lisaks ka rühmvõimlemisega. Mul on oma võimlemistausta üle väga hea meel, sest see on andnud mulle tantsimiseks tõeliselt tugeva tehnilise baasi. 17-aastaselt läksin Tantsuakadeemiasse, kus Broadway Jazz tundides arendasin endas väljenduslikkust ja esinemisoskust. Seejärel jätkasin enesetäiendamist aasta aega erinevates tundides nagu ballet ja zumba, millest viimane aitas mul välja pääseda iluvõimlejalikust jäikusest ja õppida enda keha teistmoodi, tantsuliselt, tunnetama. Error Tantsukooli eliitrühmaga liitusin 3 aastat tagasi. Tänu mitmekülgsetele trennidele ja paljudele väljakutsetele tunnen, et olen tantsuliselt oluliselt edasi arenenud.

Minu arust on tantsimise juures oluline nii tehnika kui ka esinemisoskus ning nede harmoonilisel koosesinemisel võib sündida imelisi loominguid. Mina olen Erroris eelkõige esinemisoskust ja loomingulisust juurde õppinud ning soovin ise, treenerina, eelkõige enda teadmisi tehnikast edasi anda.

Tantsukoolitused: Eliisa Sirelpuu (EST), James MacGillivray(UK), Stefano Rosato (ITA), Juan J. Ochoa (ESP), Manuel Badas (ESP), Tony Adigun (UK), Lisa Hood (UK), Dani Harris-Walters (UK), Kristin Pukka (EST).

 

Sandra LiisaTreener

Sandra Liisa õpetab lastele tantsutehnikate baasteadmisi ja showtantsu. 

Tantsukoolitus: Erika Silgoner (ITA), Matt Cady (USA), Les Twins (FRA), Marissa Osato (USA), Lyle Beniga, Kenzo Alvares (NED), Lando Wilkins (USA), Kapela Marna (FRA), Laure Courtellemont (FRA), Kaelynn Harris (US), Ian Eastwood (US), Paradox (US), EZ Twins (SLO), Stephen Aspinall (UK), Julia Spiesser (FRA), Tony Testa (USA), Martin Jonsson (SWE), Sepe (FIN), King Charles (USA), Bobby Mileage (USA), Primal (CAN), Archie (USA), Benny Ninja (USA), Dashaun Wesley (USA), P. Fly (FRA), Chris McCarthy (FRA)

Minu lugu: Võib öelda, et minu tantsutee sai alguse juba päris väiksena VK Janikas, kus tegelesin 3 aastat iluvõimlemisega. Päriselt jõudsin tantsu juurde 2006. aasta sügisel kui iluvõimlemisest lõplikult küllalt sai. Esimesed kolm aastat tantsisin ma Tantsustuudio Carolis. Ühel hetkel hakkasin otsima midagi suuremaid tantsualaseid väljakutseid ning sattusingi Errorisse (2009.aastal). Samal ajal tegelsein veel ka iluuisutamisega ning käisin ka H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis. Kaks aastat Erroris tantsinud, tuli peale see iga, kui oli vaja teha kõike teiste järgi ning kuna teised trennikaaslased tahtsid minna JJ-Street tantsukooli, siis ei jäänud ka minul sinna minemata. Seal õppisin ma Hip-hop’i ja Vogue’i ning lisaks võtsin veel paljude muude tänavatantsustiilide klasse. JJ-Streedis käisin ma kokku poolteist aastat - siis sain aru, kus mu süda tegelikult on – ikka Erroris. Nii ma siis võtsin julguse kokku ja kirjutasin Helenile, kas võin tagasi tulla. Muidugi võisin. Sellest ajast peale olen Errorile truuks jäänud ja sügisel alustan oma "taastuleku" kuuendat hooaega. Lisaks laste õpetamisele tantsin ise Errori eliitrühmas.

Doris Kareva ja Jürgen Rooste raamatus „Elutants“ on kirjas: „Tants nõuab jõudu, tants nõuab kirge, tants nõuab pühendumist.“ Minu jaoks on tantsija juures kõige olulisem, et see, mida ta teeb, tuleks hingest.

EneliTreener

Eneli õpetab: kaasaegse tantsu tehnikad, lastetants, pilates

Tantsukoolitus: Olen lõpetanudTallinna Ülikooli koreograafia eriala, samuti olen täiendanud ennast erinevates õpikodades, esinenud festivalidel. Senistest kogemustest eredaim oli ehk osalemine Indias Keralas teatri-ja tantsu õpikojas. Lisaks erinevad kaasaegse tantsu meistriklassid, pilatese-, joogaõpingud, Viljandi Kultuuriakadeemias laste tantsulise liikumise õpikoda. Olen teinud koostööd Rene Nõmmiku, Tiina Olleski, Oksana Titova,  Matteo Molese, Peeter Jalaka, Jüri Naela ja mitmete teiste eesti kaasaegsetantsu kunstnikega.  Olen läbinud mitmeid kaasaegsetantsu õpitubasid nagu Kristian Tirskaard, Annamarie Rauhaluotao,  Külli Roosna ja Kenneth Flak, Fornier Ortiz Bedoya, Carolin Carlson, Jattamarie Rauholuoto, Matteo Moles, Aki Suzuki, Marju Kuusela juhendamisel. Lisaks läbinud funktsionaalse anatoomia ja kinesioloogia kursuse.

Minu lugu: Nii kaua kui ma ennast mäletan, olen kogu aeg tantsimisega tegelenud. Alustasin tantsuga Pärnus Kersti Adamsoni balletistuudios. Pärast seda õppisin aasta Fine 5 Tantsukoolis ja sealt  edasi läksin õppima Tallinna Ülikooli koreograafia erialale, kus omandasin bakalaureuse kraadi koreograafias. Kõrvalerialana läbisin tervisekasvatuse, oman tantsija kvalifikatsiooni. Olen vabakutseline tantsija,  Fine 5 Tantsuteatri liige, tantsuõpetaja. Õpetan kaasaegset ja loovtantsu.

Huvitav on jälgida ja tunda, kus olin kolm, kus viis või kümme aastat tagasi, ja kus ma olen nüüd. Pean oluliseks ennast sellel alal järjepidevalt edasi arendada. Mulle meeldib mõelda, et keha on hinge peegel. Oma tundides pean oluliseks anda õpilastele head teadmised  tantsutehnikast, arendada loovust, julgust ja omavahelist koostööd.

MeriliTreener

Merili õpetab: tantsuline ettevalmistus, show

 

KüllikeTreener

Küllike õpetab: tantsuline ettevalmistus, loovtants, lastejooga

 Treener

 Kärt õpetab: lastetants, kaasaegse tantsu tehnikad

 Tantsukoolitus: Stephen Aspinall(UK), Julia Spiesser(FRA), Matt Cady(USA), Chris McCarthy(USA), Tanja Mihhailova, Villiko Kruuse, Julia Koneva, Daniil Volkov, Julia Kashkovskaja, Marek Vetik ja Valeria Januskevitš.

 Minu lugu: Tantsimist alustasin 5-aastaselt Hiiumaal kui liitusin sealse lastetantsutrupiga. Tantsupisik on minus olnud aga alati - 6. eluaastaks oli kõikidele kodustele plaatidele juba koreograafia loodud :). 8-aastaselt Tallinnasse kolides tekkis tantsimisse paariaastane paus, kuid kirg ei vaibunud. 3. klassis liitusin Kati Tantsustuudioga. Seal omandasin baasteadmised balletist, improvisatsioonist ning sain esimesed suure lava esinemiskogemused. Pärast kolme aastat Katis, kus viimasel aastal treenisin põhirühmas, liikusin edasi WAF tantsukooli. WAFis tegelesin paljude erinevate stiilidega: jazz, eesti tants, hip-hop, house, go-go, show. WAFiga osalesin ka laste jõulumuusikalis, tänu millele oli mul võimalus esineda Tallinna Linnahallis. Girlie hip-hopi trenne võtsin lisaks veel Free Flow Stuudios. Enne keskkooli ootas mind taas ees kolimine - seekord Tartusse. Selleks ajaks teadsin juba kindlalt, et tants on mu kirg ning selleta ei saa. Seega ei jäänudki muud üle kui sammud Error Tantsukooli poole seada. Tantsin Error Tantsukooli eliitrühmas kolmandat hooaega. Selle aja jooksul olen parandanud märgatavalt oma tehnilisi oskusi. Kui algselt Errorisse minnes tundusid improvisatsioon ning tantsuloome minu jaoks hirmutavad, siis nüüdseks on saanud neist tantsimise juures kaks mu lemmikosa. 

Hea tantsija juures pean kõige olulisemaks asja hingega tegemist. Tants on lisaks heale füüsilisele trennile ka väga hea eneseväljendusviis ning võimalus enda sisse vaadata. Noortele püüan omalt poolt anda edasi teadmise, et igal liigutusel on mõte ning koreograafial lugu.

Pisipiltide galerii