MerliJuhatuse liige, treener

Merli õpetab: improvisatsioon, moderntants, üldfüüsiline treening

Tel: 56 649 250, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Nancy Stark Smith, Mike Vargas, Katarina Eriksson (SWE), Sylvia Scheidl(GER), Brendan McCall (USA), Gaudre Kazlauskaite (LIT), Regimantas Ivickas (LIT), Viki Cercek (SLO), Miri Link (GER), Yeya (SWE), Julia Spiesser (FRA), Laura Edwards (USA), Tony Testa (USA), Erica Sobol (USA), Matt Cady (USA), Yaniv Abraham (IL) ja palju toredaid Eesti koreograafe ja tantsuõpetajaid: Janek Savolainen, Karl Saks, Teet Kask, Krista Köster, Jüri Nael, Kaarel Väli, Kristin Pukka ja Jane Raidma.

Lisaks tantsulisele taustale oman TÜ magistrikraadi sotsiaaltöös.

Minu lugu: Alustasin tantsimisega 6-aastaselt kodu lähedal rühmas, kus tegelesime erinevate tantsustiilidega. 15-aastaselt liitusin  Tallinnas Let`s Dance Studioga, kus olin neli aastat esinemisrühma koosseisus. 1999-2000 kuulusin TÜ sportrühma esinemisgruppi.

Treenerikogemust on mul praeguseks juba 16 aastat. 2002. aastal omandasin EEVL treeneri litsentsi. Oleme stuudioga aktiivselt osa võtnud erinevatest festivalidest (Bulgaaria, Leedu, Itaalia, Soome, Poola), mis on andnud väga hea ülevaate ka mujal maailmas toimuvast. Ei ole olemas nõrka tantsijat, on vaid treeneri suutmatus tantsijast parim esile tuua. Seega kõige suurem väljakutse on panna rühm töötama ühise eesmärgi nimel ning luua tantsijatega omapäraseid tantsunumbreid. Suurimaks saavutuseks pean Error Tantsukooli loomist, kuna võimekad tantsijad peavad olema mitmekülgsed ning suutma sünteesida omavahel erinevaid tantsutehnikaid.

HelenJuhatuse liige, treener

Helen õpetab: jazztants, kompositsioon, improvisatsioon

Tel: 51 33 929, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Jiri Pokorny (CZ), Yaniv Abraham (IL), Erika Silgoner (ITA), Matt Cady (USA), Les Twins (FRA), Marissa Osato (US), Lyle Beniga, Kenzo Alvares, Lando Wilkins (US), Kapela Marna (FRA), Laure Courtellemont, Kaelynn Harris (US), Ian Eastwood (US), Paradox (US), EZ Twins (SLO), Stephen Aspinall (UK), Vicky Cercek (SLO), Erica Sobol (USA), Stephanie Townsend (UK), Patrick Chen (USA), Nancy Stark Smith, Brendan McCall (USA), Julie Spiesser (FRA), Laura Edwards (USA), Tony Testa (USA), Martin Jonsson (SWE), aga ka Carmel ja Krista Köster, Julia Kashkovskaja, Jüri Nael, Marika Aidla, Janek Savolainen, Mare Tomingas ning mitmed teised tunnustatud Eesti tantsuõpetajad. 

Tantsimise kõrvalt on omandatud 4-aastane TÜ bakalaureusekraad sotsioloogias ja pooleli on TLÜ organisatsioonikäitumise magistriõpingud.

Minu lugu: Tantsimisega alustasin 4 aastaselt Just Tantsukoolis. Peale pisut konarlikku algust õnnestus minusse tantsupisik kinnistada kogu eluks. Lisaks kaasaegsele tantsule ja jazzile olen oma enam kui 30-aastase tantsijakogemuse juures kokku puutunud veel show- ja estraaditantsuga, mitmesuguste erinevate tänavatantsustiilide ning TÜ koondises ka rühmvõimlemisega. Mulle kui treenerile ja koreograafile on kindlasti väga palju abiks olnud Karlova Gümnaasiumis omandatud muusikaharidus.

Treenerikogemust on mul praeguseks 19 aastat, neist 16 juhtides Error Tantsukooli erinevaid rühmasid. Tean omast käest, et hea tantsija eelduseks on eelkõige laiapõhjaline tantsuharidus, võime kiirelt õppida, pöörata tähelepanu detailidele ning oskus adapteeruda väga mitmete erinevate stiilidega. Just neid kogemusi ja teadmisi püüan edasi anda ka meie tantsukooli õpilastele.

KatjaTreener, tantsukooli administraator

Katja õpetab: tantsuline algõpe lastele, tänavatantsu tehnikad

Tel: 58 545 220, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Jamie Jackson (USA), Viki Cercek (SLO), Yaniv Abraham (IL), Matt Cady (USA), Stephen Aspinall (UK), Stephanie Townsend (UK), Julia Spiesser (FRA), Erica Sobol (USA), Eduard Tido (EST), Krista ja Carmel Kösteri (EST), Jekaterina Minkova (EST), Regimantas Ivickase (LIT), Julia Kashkovskaja (EST), Marika Aidla (EST), Gaudre Kazlauskaite (LIT). Salah (FRA), Les twins (FRA), Brian Friedman (USA), Lando Wilkins (USA), Pat Cruz (USA), Willdabeast Adams (USA), Kyle Hanagami (USA), Koharu Sugawara (JPN), Kenzo Alvares (NED) Laure Courtellemont (FRA), Jonte' Moaning (USA/JPN) Daniel Jerome (USA), Marissa Osato (USA) Eztwins (SLO).

Minu lugu: Alustasin tantsuteekonda 2002. aastal, mil liitusin tantsustuudioga "Stiil". Stuudio põhirõhk on küll võistlustantsul, aga seal omandasin ka esimesed üldised põhitõed. Nagu võistlustantsus tihti juhtub, tuli partneri tõttu mõne aja möödudes klubi vahetada ning 3 aastat hiljem sobiva partneri puudumisel võistlustantsust sootuks loobuda. Soov tantsuga jätkata viis mind 2006. aastal Error Tantsukooli. Sellest ajast alates olen Errorile truuks jäänud. Hetkel tantsin stuudio eliitrühmas ja ühtlasi annan neljandat aastat trenne ka noorematele vanuserühmadele nii Nooretekeskuses kui Descartes'i Lütseumis. Olen peamiselt keskendunud show- ja tänavatantsule ja püüan ennast koduste ja välismaiste tantsuõpetajate juures koolitada nii palju kui võimalik.

Leian, et on hea olla ühtaegu nii tantsija kui treener, sest pidev võistlemine annab võimaluse näha, mida teevad konkurendid ning käia aja ja trendidega hästi kaasas. Samuti on ennast palju lihtsam vaadata tantsija seisukohast.

KadriTreener

Kadri õpetab: tantsuline algõpe lastele, klassika, improvisatsioon, kontaktimprovisatsiooni algõpe, kaasaegne tants, contemporary jazz

Tel: 53 485 924, E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tantsukoolitus: Erika Silgoner (ITA), Ima Iduozee (FIN), Bruno Caverna (BRA), Yaniv Abraham (IL), Matt Cady (USA), Jiri Pokorny (CZ), Erica Sobol (USA), Julia Spiesser (FRA), Stephen Aspinall (UK), Stephanie Townsend (UK), Márta Ládjanski (HUN), Julija Melnik (LT), Marina Konovalova, Fair Play Dance Camp 2015 erinevad treenerid (Kaelynn Harris, Shaun Evaristo, Lyle Beniga, Marissa Osato ja Ian Eastwood) ja väga paljud Eesti õpetajad-koreograafid, kellest enim on mu liikumist, arusaamisi või õpetamisstiili mõjutanud Karl Saks, Maarja Pärn, Madli Teller, Evelyn Tuul, Eneli Raud, Mari-Liis Pruul, Ruben Roos, Merle Saarva, Teet Kask, Raido Mägi ja Kristin Pukka.

Tantsukoolitusele lisaks olen omandanud TÜ magistrikraadi biokeemias ja hetkel on pooleli sama eriala doktoriõpingud.

  Minu lugu: Liikumise ja muusikaga olen olnud seotud maast madalast. Enne tantsutrenne Error Tantsukoolis tegelesin 8 aastat iluvõimlemise ja rühmvõimlemisega klubides Rütmika ja Janika. Võimlemistrennidest olen saanud kaasa tugeva kehakooli, harjumuse töötada iseseisvalt nii individuaalselt kui rühmana ning samuti hulganisti võistluskogemusi, mida kroonivad võidud meistrivõistlustel ning ka üks Eesti meistritiitel. Muusikaga sidus mind tihedamalt Tartu Karlova Gümnaasium, kus õppisin lauluklassis. Error Tantsukool, millega liitusin ülikooli astudes, andis mulle võimaluse ühendada liikumine ja tants ja seda loovalt - ilma et peaks igas kavas sooritama ettemääratud arvul kindlaid elemente või piirduma trennides vaid ühe kindla stiiliga. Olen mitmeid aastaid tantsinud ja tantsin jätkuvalt meie tantsukooli täiskasvanute esinemisgrupis ning käin end erinevatel koolitustel täiendamas. Tantsustiilidest on mu meelele ja kehale kõige sobivam ja paeluvam kaasaegne tants ning üha rohkem huvitab mind kontaktimprovisatsioon. Siiski püüan end jätkuvalt harida ka jazz-, modern- ja hip-hop tantsu vallas. Tantsu tähtsus ja tähendus minu jaoks on muutunud aasta-aastalt, kuid üldjoontes on see kombinatsioon liikumisest, vabadusest ja eneseväljendusest. Et need kolm korraga toimima panna on vaja tunda tantsutehnikat, omada head ruumitaju ja muusikatunnetust ning suurepärast enesekontrolli, mida kõike ma ise jätkuvalt veel õpin.

Oma trennides, mida olen andnud aastast 2007, lähtun neist märksõnadest ja kaasan nii tantsutehnilisi kui ka improvisatsioonilisi tegevusi, et tantsija, olgu ta noor või vana, saaks avastada end kui üht kaunist pilli, mille väljendusulatus on tegelikult lõputu. 

Alar Treener

Alar õpetab kõike, mida üks hea meessoost tantsija oskama peaks: breiki, tänavatantsu, kaasaegse tantsu tehnikaid, klassikat jpm.

Tantsukoolitus: Olen lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsupedagoogika eriala. Valdavalt kaasaegsele tantsule suunatud õpingud Viljandis on väga mõnusasti tasakaalustanud minu peamist hobi - breiktantsu. Lisaks väga paljudele õpingute raames võetud kursustele olen omandanud "Žongleerimise ja akrobaatika" täiendkoolituse Marco Bonissimo juhendamisel ja "Liikumistundide läbiviimise metoodika Alexanderi tehnika printsiibil" Glenna Batsoni käe all. Sellest aastast olen ülemaailmse tantsutrupi Original Skills liige.

  Minu lugu: Tantsuga alustasin tegelikult alles 16-aastaselt, liitudes Võrumaa Tantsukooli (endise nimega Variatsioonid) tantsijate ridadega. Olles esialgu kokku puutunud rohkem show-, estraadi- ja vabatantsuga, tekkis peagi sügavam huvi hoopis tänavatantsu ja breigi vastu.  Nii otsustasime aastal 2005 luua breigitrupi Easy Legs Crew, millega oleme aastate jooksul võistelnud nii siin- kui sealpool piiri ja toonud koju ka mitmeid pjedestaalikohti. Õpingud Viljandi Kultuuriakadeemias on mul võimaldanud tantsijana osaleda arvukates üliõpilastöödes ja projektides, sealhulgas erinevad suvelavastused, mitmete koreograafide minilavastused, esinemised Tallinna T.R.E.F.F Festivalil, Gaudeamuse Festivalil Leedus, Kadrioru Pargi valgusshowl „Valgus kõnnib Kadriorus“ ja paljudes teistes põnevates projektides. Lisaks olen viimastel aastatel olnud kaaslavastajana mitmetes etendustes ja projektides. (Nt. Maire Udrase poolt korraldatud kevadkontsert ja sügisetendused, Saksamaal "Radioactivity" noortevahetuse käigus valminud performance art stiilis vabaõhuetendus.)

Tantsuõpetajana olen töötanud alates 2010. Aastast. Need 4 aastat on mulle pakkunud tõeliselt mitmekülgset õpetajakogemust – olen õpetanud tänavatantsu, breiki, üldist kehalist treeningut ja kaasaegset tantsu väga erinevas vanuses lastele alates päris pisikestest kuni keskkoolini välja. Breik ja tänavatants on jäänud mulle hingelähedaseks tänase päevani ja nii püüan jõudumööda nii Tartus kui Võrus seda kultuuri edasi arendada.

LiisaTreener

Liisa õpetab: tantsutehnikate baasteadmised lasterühmale, jazztants

Tantsukoolitus: Erika Silgoner (ITA), Stephen Aspinall (UK), Julia Spiesser (FRA), Martin Jonsson (SWE), Evelyn Tuul ( EST), Nika Bolčič (SLO), Monika Veselčić(SLO), Julia Koneva( EST), Eliisa Lott (EST), Teo E. Tido (EST)

Minu lugu: Tants on minu elus suur osa juba väga-väga pikka aega. Alustasin oma tantsuteed juba lasteaias, kui ühinesin seal tegutseva võimlemisrühmaga. Olen vist igavesti tänulik emale, et ta mu sinna tiris, sest sealt saadud tantsupisik pole siiani vaibunud. Sealt saadud innustus viis edasi tantsustuudiosse Carol, kus tantsisin kuni koolini. Astudes 1.klassi ühinesin tantsustuudioga Tokra. Seal tantsisin päris mitu aastat. Lõpuks tundus, et see pole minu jaoks ja see tee jäi katki. Pärast seda tekkis tantsimisse paus, mil tegelesin lauatennisega. Õnneks kuulsin Error Tantsukoolist. Ma sain kohe aru, et tasub proovida. Astast 2009 olen tantsinud Erroris ja mul on selle üle siiralt hea meel. Alustasin noorterühmas, edasi tuli eliitrühm ja sellest aastast juba täiskasvanute esinemisgrupp. Vahel on täitsa naljakas mõelda selle protsessi üle. Errorist saadud mitmekülgsed kogemused erinevates stiilides ja erinevate treenerite-koreograafide käe all on andnud mulle aimu, et meie keha on kõikvõimas - kehaga saab öelda nii palju.

Minu jaoks on tants iseenda avastamine koos oma nõrkuste ja tugevustega. Hea tantsija ja koreograaf on see, kes suudab muusikast ja koreograafiast kokku luua maagia.

 

 

BrigitteTreener

Brigitte õpetab: üldfüüsiline ettevalmistus, show, jazz

Minu lugu: Tee, mis on mind tantsimiseni toonud, algas minu jaoks 4-aastaselt iluvõimlemisega. Treenisin ja võistlesin intensiivselt kuni 17. eluaastani, viimased kaks aatat tegelesin ja võistlesin lisaks ka rühmvõimlemisega. Mul on oma võimlemistausta üle väga hea meel, sest see on andnud mulle tantsimiseks tõeliselt tugeva tehnilise baasi. 17-aastaselt läksin Tantsuakadeemiasse, kus Broadway Jazz tundides arendasin endas väljenduslikkust ja esinemisoskust. Seejärel jätkasin enesetäiendamist aasta aega erinevates tundides nagu ballet ja zumba, millest viimane aitas mul välja pääseda iluvõimlejalikust jäikusest ja õppida enda keha teistmoodi, tantsuliselt, tunnetama. Error Tantsukooli eliitrühmaga liitusin 3 aastat tagasi. Tänu mitmekülgsetele trennidele ja paljudele väljakutsetele tunnen, et olen tantsuliselt oluliselt edasi arenenud.

Minu arust on tantsimise juures oluline nii tehnika kui ka esinemisoskus ning nede harmoonilisel koosesinemisel võib sündida imelisi loominguid. Mina olen Erroris eelkõige esinemisoskust ja loomingulisust juurde õppinud ning soovin ise, treenerina, eelkõige enda teadmisi tehnikast edasi anda.

Tantsukoolitused: Eliisa Sirelpuu (EST), James MacGillivray(UK), Stefano Rosato (ITA), Juan J. Ochoa (ESP), Manuel Badas (ESP), Tony Adigun (UK), Lisa Hood (UK), Dani Harris-Walters (UK), Kristin Pukka (EST).

 

Sandra LiisaTreener

Sandra Liisa õpetab lastele tantsutehnikate baasteadmisi ja showtantsu. 

Tantsukoolitus: Erika Silgoner (ITA), Matt Cady (USA), Les Twins (FRA), Marissa Osato (USA), Lyle Beniga, Kenzo Alvares (NED), Lando Wilkins (USA), Kapela Marna (FRA), Laure Courtellemont (FRA), Kaelynn Harris (US), Ian Eastwood (US), Paradox (US), EZ Twins (SLO), Stephen Aspinall (UK), Julia Spiesser (FRA), Tony Testa (USA), Martin Jonsson (SWE), Sepe (FIN), King Charles (USA), Bobby Mileage (USA), Primal (CAN), Archie (USA), Benny Ninja (USA), Dashaun Wesley (USA), P. Fly (FRA), Chris McCarthy (FRA)

Minu lugu: Võib öelda, et minu tantsutee sai alguse juba päris väiksena VK Janikas, kus tegelesin 3 aastat iluvõimlemisega. Päriselt jõudsin tantsu juurde 2006. aasta sügisel kui iluvõimlemisest lõplikult küllalt sai. Esimesed kolm aastat tantsisin ma Tantsustuudio Carolis. Ühel hetkel hakkasin otsima midagi suuremaid tantsualaseid väljakutseid ning sattusingi Errorisse (2009.aastal). Samal ajal tegelsein veel ka iluuisutamisega ning käisin ka H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis. Kaks aastat Erroris tantsinud, tuli peale see iga, kui oli vaja teha kõike teiste järgi ning kuna teised trennikaaslased tahtsid minna JJ-Street tantsukooli, siis ei jäänud ka minul sinna minemata. Seal õppisin ma Hip-hop’i ja Vogue’i ning lisaks võtsin veel paljude muude tänavatantsustiilide klasse. JJ-Streedis käisin ma kokku poolteist aastat - siis sain aru, kus mu süda tegelikult on – ikka Erroris. Nii ma siis võtsin julguse kokku ja kirjutasin Helenile, kas võin tagasi tulla. Muidugi võisin. Sellest ajast peale olen Errorile truuks jäänud ja sügisel alustan oma "taastuleku" kuuendat hooaega. Lisaks laste õpetamisele tantsin ise Errori eliitrühmas.

Doris Kareva ja Jürgen Rooste raamatus „Elutants“ on kirjas: „Tants nõuab jõudu, tants nõuab kirge, tants nõuab pühendumist.“ Minu jaoks on tantsija juures kõige olulisem, et see, mida ta teeb, tuleks hingest.

ValeriaTreener

Valeria õpetab: ballett, kaasaegse tantsu tehnikad, jazz, kontaktimprovisatsioon

Tantsukoolitus: Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Escola Superiorde Danca (PT), Anton Bruckner Private University (AT), lisaks lugematud workshopid nii siin- kui sealpool piiri.

Minu lugu: Minu tantsutee alguseks võib pidada koolitee algust, sest just siis, 7 aastaselt, alustasin balletitundide võtmist Kersti Adamsoni Balletistuudios. Tegelikkuses oli tantsupisik minus juba varem - kui muusika mängis olin mina tantsimas. Nii ei jäänud mu emal lihtsalt muud üle kui mind tantsustuudiosse viia. 12 aastat balletistuudios tõid endaga kaasa hulgaliselt esinimisi nii Eestis kui ka välismaa festivalidel ja võistlustel (Soome, Läti, Leedu). Lisaks balletitehnikale puutusin juba siis põgusalt kokku moderntantsuga ja näitlejameisterlikkus käis iga esinemise juurde. Olles harjunud sellega, et tants on osaks minu elust
teadsin üsna varakult, et tantsukunst on eriala millega ka edaspidi sooviksin tegeleda. Peale keskkooli jätkasin enda unistut astudes 2012 aastal TÜ VKA tantsukunsti erialale. Ülikoolis on minu varasemale kogemusele liitunud veel erinevad moderntantsu tehnikad (Limon, Graham) jazz, kaasaegne tants ja kontakiprovisatsioon. Lisaks on mul olnud võimalus õppida välistudengina Austrias (Anton Bruckner Private University) ja Portugalis (Escola Superior de Danca) mis on tugevdanud minuballetitehnikat ning täiendanud minu tantsulist pagasit veel gagaga ning meistrite endi väljakujunenud tehnikate ga mis on olnud sümbioos akrobaatikast, põrandatehnikast, moderntantsust, tänavatantsust, capoeirast. Minule omaseks koreograafiliseks keeleks on tänu sellele saanud ka tehniline kaasaegne.

Erinevad koreogaafid ja õpetajad on vorminud mind kui tantsijat ning tantsuõpetajat- koreograafi, minu soov on seda edasi anda ja inspireerida õpilasi enda tantsukeelega.

KüllikeTreener

Küllike õpetab: tantsuline ettevalmistus, loovtants, lastejooga

EneliTreener

Eneli õpetab: kaasaegse tantsu tehnikad, lastetants, pilates

Tantsukoolitus: Olen lõpetanudTallinna Ülikooli koreograafia eriala, samuti olen täiendanud ennast erinevates õpikodades, esinenud festivalidel. Senistest kogemustest eredaim oli ehk osalemine Indias Keralas teatri-ja tantsu õpikojas. Lisaks erinevad kaasaegse tantsu meistriklassid, pilatese-, joogaõpingud, Viljandi Kultuuriakadeemias laste tantsulise liikumise õpikoda. Olen teinud koostööd Rene Nõmmiku, Tiina Olleski, Oksana Titova,  Matteo Molese, Peeter Jalaka, Jüri Naela ja mitmete teiste eesti kaasaegsetantsu kunstnikega.  Olen läbinud mitmeid kaasaegsetantsu õpitubasid nagu Kristian Tirskaard, Annamarie Rauhaluotao,  Külli Roosna ja Kenneth Flak, Fornier Ortiz Bedoya, Carolin Carlson, Jattamarie Rauholuoto, Matteo Moles, Aki Suzuki, Marju Kuusela juhendamisel. Lisaks läbinud funktsionaalse anatoomia ja kinesioloogia kursuse.

Minu lugu: Nii kaua kui ma ennast mäletan, olen kogu aeg tantsimisega tegelenud. Alustasin tantsuga Pärnus Kersti Adamsoni balletistuudios. Pärast seda õppisin aasta Fine 5 Tantsukoolis ja sealt  edasi läksin õppima Tallinna Ülikooli koreograafia erialale, kus omandasin bakalaureuse kraadi koreograafias. Kõrvalerialana läbisin tervisekasvatuse, oman tantsija kvalifikatsiooni. Olen vabakutseline tantsija,  Fine 5 Tantsuteatri liige, tantsuõpetaja. Õpetan kaasaegset ja loovtantsu.

Huvitav on jälgida ja tunda, kus olin kolm, kus viis või kümme aastat tagasi, ja kus ma olen nüüd. Pean oluliseks ennast sellel alal järjepidevalt edasi arendada. Mulle meeldib mõelda, et keha on hinge peegel. Oma tundides pean oluliseks anda õpilastele head teadmised  tantsutehnikast, arendada loovust, julgust ja omavahelist koostööd.

MeriliTreener

Merili õpetab: tantsuline ettevalmistus, show

 

Pisipiltide galerii